kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. feedo.plPrawie 4 godziny dziennie spędzają młode matki na korzystaniu z Internetu. Łączą się z siecią przy pomocy komputerów, tabletów czy smartfonów. Co druga mama szuka porad i informacji na temat macierzyństwa na portalach i blogach o tej tematyce. W jaki sposób matki wykorzystują nowoczesne technologie?
 
 
fot. Dzień Pluszowego MisiaDzieciństwo nierozłącznie związane jest z zabawkami. Świat zabawek zaludniają różne przedmioty, które lubią dzieci - samochody, domki dla lalek czy klocki. Pluszowy miś jest jednak zwykle pierwszym przyjacielem maluchów. 25 listopada to dobra okazja, aby przypomnieć sobie o misiach - dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 
 
fot. dziecko w sieciCodziennie portale społecznościowe roją się od wpisów dotyczących prywatności i intymnego życia nastolatków. Młodzież naiwnie i często bez żadnej świadomości dzieli się takimi treściami publicznie. Czym grozi internetowy ekshibicjonizm i w jaki sposób chronić młodych ludzi przed jego konsekwencjami?
 
 
fot. 25 lat Konwencji o Prawach Dziecka25 lat temu doszło do uchwalenia najważniejszego na świecie dokumentu dotyczącego praw dzieci – Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka przypomina o prawie każdego dziecka do szacunku w specjalnej kampanii społecznej.
 
 
fot. Klub Bezpiecznego PuchatkaDla dziecka rozpoczynającego swoją szkolną przygodę nauka powinna być przyjemnością. Zadaniem nauczycieli i rodziców jest zatem zapewnić warunki, aby mógł mieć takie doświadczenia. Do rozwoju potencjału intelektualnego dziecka niezbędne są nieustanne ćwiczenia pamięci. W jaki sposób pracować z pierwszoklasistą, aby mógł efektywnie rejestrować nowe informacje podpowiada pedagog szkolny Małgorzata Jabłońska, ekspert współpracujący z programem edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”.
 
 
fot. pixabayBajka to jeden z ważniejszych sposobów na przekazywanie dzieciom wiedzy na temat otaczającego je świata. Rola tego przekazu w życiu malucha jest o tyle znacząca, że pozwala w prosty sposób przekazać to czym jest dobro i zło. 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - to świetna okazja, aby przypomnieć sobie, że bajki to nie tylko doskonała rozrywka, ale też często nauka.
 
 
fot. My RoomUrządzanie pokoju dziecięcego należy do najtrudniejszych zadań do zaplanowania, ponieważ skupia w sobie wiele zastosowań. Z tego względu warto przeanalizować projekt takiego wnętrza, aby było ono funkcjonalne dla małego domownika. Jak urządzić pokój dziecięcy podpowiada Magdalena Zielińska, właścicielka marki My Room.
 
 
fot. LupolineKiedy kobieta dowiaduje się, że zostanie mamą, stara się jak najlepiej przygotować do nowej roli. Wiele pań zastanawia się, czy bielizna do karmienia jest koniecznym zakupem. Jeśli już się na nią zdecydujemy, to kiedy warto ją nabyć? Jak odpowiednio dobrać taką bieliznę? Na te i inne pytania odpowiadają ekspertki Lupoline – marki produkującej bieliznę.
 
 
© fidelio - Fotolia.comDziecko nie zawsze dobrze czuje się w szkole. Zdarza się, że nasze pociechy nie chcą do niej chodzić. Wpadają w histerię, kiedy tylko wspomni się o szkole. Rodzic nie zawsze odpowiednio reaguje w takich sytuacjach. Lekceważenie problemu, uleganie dziecku czy stosowanie restrykcyjnych kar nie jest dobrym pomysłem. Jak zaradzić szkolnym problemom dziecka?
 
 
fot. Fot. www.rgbstock.comJuż czterolatki posiadają zdolność rozumowania w obszarze liczb czy figur geometrycznych. Pytania kilkulatka dotyczące otaczającego go świata mogą się stać ważnym pretekstem do rozpoczęcia przygody dziecka z matematyką. Jak przełożyć ciekawość poznawczą malucha w pasję do nauki "królowej nauk"?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »