kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. ślubne trendyWartość rynku ślubnego, według danych GUS, szacowana jest na około 7 miliardów złotych, co sprawia, że jest on najszybciej rozwijającym się sektorem usług w Polsce. Branża szybko reaguje na zmieniające się trendy ślubne. O tym, co będzie modne w 2015 roku opowiada Paweł Chlebowski, konsultant ślubny z firmy Wspaniały Ślub.
 
 
© auremar - Fotolia.comDla uczniów z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego nadeszły upragnione ferie zimowe. Później wypoczywać będą dzieci z pozostałych województw. To czas odpoczynku od nauki szkolnej i zabawy. Niestety nie wszyscy uczniowie będą mogli cieszyć się z wyjazdu na zimowiska.
 
 
fot. Agito.plJuż za kilka dni - 21 i 22 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci i Dziadka. Dla każdego wnuka to świetna okazja, aby podziękować im za okazywane serce oraz opiekę. Oprócz laurki warto pomyśleć o podarowaniu im czegoś szczególnego. Oto kilka propozycji prezentów dla Babci i Dziadka.
 
 
fot. Vippi DesignChoć niedawno mieliśmy dłuższą przerwę w nauce szkolnej, to uczniowie już wypatrują upragnionych ferii zimowych. Jeżeli planujemy dla naszej pociechy aktywny wypoczynek, warto pomyśleć o odpowiedniej garderobie dla dziecka. Co powinno znaleźć się w wyprawce dla ucznia na zimowe ferie?
 
 
fot. Rozgrzej swój mózgWielu rodziców już teraz zastanawia się, jakie atrakcje zapewnić swoim dzieciom w czasie zimowych ferii. Jeśli chcemy, aby nasza pociecha rozgrzała nieco mózg zimą, warto zdecydować na nieco mniej konwencjonalne spędzanie wolnego czasu, np. w Centrum Nauki Kopernik.
 
 
fot. autyzmW ciągu ostatnich 20 lat aż dziesięciokrotnie wzrosła liczba osób, które zmagają się z autyzmem. Organizacja Narodów Zjednoczonych wymienia to zaburzenie wśród najpoważniejszych problemów zdrowotnych naszych czasów, tuż za nowotworami, cukrzycą czy AIDS. Dzięki rozwojowi diagnostyki autyzmu jesteśmy w stanie coraz wcześniej rozpoznawać to zaburzenie.
 
 
fot. sztuka wychowaniaWychowanie dziecka jest chyba najtrudniejszym zadaniem w życiu – to nieustanna praca, która wymaga odpowiedzialności i poświęcenia, a od której nie ma urlopu. Rodzice muszą mierzyć się codziennie z wieloma dylematami. Jak wpajać dziecku wartości? Z jakich sposobów korzystać, aby wychować mądre, grzeczne i szczęśliwe dziecko?
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comInnowacyjne, nieszablonowe myślenie staje się często wymogiem obecnych czasów, zwłaszcza, gdy spojrzymy na rynek pracy. Warto zatem dokonać rewizji myślenia na temat kreatywności, rozwoju twórczości i osobowości dzieci. Przydatne może się tu okazać innowacyjne myślenie. Jakie czynniki pomogą nam rozbudzać ciekawość dzieci i motywować do zadawania pytań podpowiada Małgorzata Jabłońska, ekspertka współpracująca z programem edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka".
 
 
© Foxy_A - Fotolia.comZ badania internetowego biura matrymonialnego MyDwoje.pl wynika, że 2 na 3 mężczyzn woli opiekować się dziećmi niż pracować. Okazuje się, że jedynie co dziesiąty mężczyzna oczekuje od swojej partnerki, aby ta porzuciła pracę i poświęciła się wychowywaniu dzieci.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comDo czwartego roku życia przynajmniej 80 procent dzieci cierpi na wysiękowe zapalenie ucha środkowego. To najczęstsze schorzenie uszu pojawiające się u maluszków. Choroba dotyka głównie dzieci z przerostem migdałka gardłowego oraz niewydolnością funkcji słuchowych.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »