kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Żyj z pompą"Żyj z pompą!" - takie hasło przyświeca kampanii społeczno-edukacyjnej na rzecz osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym (MPD). Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem braku informacji na temat osiągnięć w leczeniu choroby. Kampania podejmuje też walkę ze stereotypowym postrzeganiem osób cierpiących na to schorzenie. Ambasadorami akcji są siatkarz Piotr Gruszka oraz aktorka Barbara Kurdej-Szatan.
 
 
fot. kobietaKiedy zaczynamy myśleć o powiększeniu rodziny, warto też zastanowić się nad diagnostyką infekcji, które w czasie ciąży mogą mieć wpływ na zdrowie przyszłego potomstwa. Diagnostyka prekoncepcyjna, bo o niej mowa, to bardzo rozsądny sposób na przygotowanie się do roli mamy. Chociaż większość tego typu badań nie jest obowiązkowa, to w czasie ciąży mogą one okazać się kluczowe dla zdrowia nienarodzonego dziecka.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comAż 73 procent dzieci z pięciu województw, które były objęte drugą edycją programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” ma problem z próchnicą zębów – wynika z raportu Ipsos, opracowanego w oparciu o bezpłatne przeglądy stomatologiczne. W ramach programu, którego organizatorami są Wrigley Poland i Polski Czerwony Krzyż przebadano prawie 8600 dzieci.
 
 
fot. W ciążyWiele kobiet oczekujących dziecka narzeka na stan swojej cery. Zdaniem ekspertów zmiany dermatologiczne w ciąży to normalny stan. Nie oznacza jednak, że jeśli odczuwamy z tego powodu dyskomfort, musimy się na nie godzić. Które zabiegi kosmetyczne są bezpieczne w ciąży, a których lepiej unikać?
 
 
fot. Dziecko i brzuchCzas oczekiwania na przyjście na świat potomka to wyjątkowy moment w życiu kobiety. Ciąża to jednak nie tylko rosnący brzuszek i radość z narodzin dziecka, ale też częste wizyty w gabinecie lekarskim i liczne badania. Te ostatnie wykonywane w czasie ciąży można podzielić na obowiązkowe badania przesiewowe i tzw. badania zalecane.
 
 
fot. PPEMartwisz się, że Twoje dziecko spędza każdą wolną chwilę przed ekranem telewizora czy komputera? Porównujesz swoje dzieciństwo i własnej pociechy? Zabawy w chowanego, czy w berka zostały obecnie wyparte przez nowe technologie. Zamiast narzekać, daj dziecku dobry przykład.
 
 
© kotomiti - Fotolia.comDzieci nie przepadają za warzywami, owocami i sokami - nie chcą próbować nowych smaków. Rodzice bardzo często zastanawiają się, jak przekonać maluchy do spożywania zdrowych produktów. Oto kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą w zachęceniu dziecka do jedzenia owoców, warzyw i soków.
 
 
© Sven Bähren - Fotolia.comBadania USG w czasie ciąży są zwykle najlepszym sposobem na ocenę stanu dziecka w brzuchu mamy. W czasie klasycznego USG 2D rodzice mają zazwyczaj kłopot, aby rozpoznać kształty swojego dziecka na monitorze. Z pomocą przychodzi badanie USG 3D, a nawet 4D, które pozwala na oglądanie malucha na ekranie w czasie rzeczywistym.
 
 
fot. Kubusiowi Przyjaciele Natury11 lutego przypada Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. To doskonała okazja, aby zwrócić uwagę małego dziecka na kwestie szacunku do roślin i zwierząt. Kilka sposobów na różne aktywności i zabawy, które budują u najmłodszych wrażliwość na piękno przyrody przedstawia Małgorzata Jabłońska, ekspert współpracujący z programem edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
 
 
fot. Gabinet ginekologicznyKondycja błony śluzowej pochwy po porodzie to trudny temat dla wielu kobiet. Suchość, świąd, ból w czasie stosunku to tylko kilka z dolegliwości, z którymi muszą zmagać się młode mamy. Jak zaradzić tym problemom?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »