kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Jaimie Duplass - Fotolia.comTwoje dziecko jest niezdarne, nieporadne, ma problemy z wykonywaniem samodzielnych czynności? Zdarza się, że układ nerwowy u dziecka niewłaściwie organizuje bodźce zmysłowe, co sprawia, że mamy do czynienia z zaburzeniami integracji sensorycznej. Jakie objawy świadczą o dysfunkcjach w tym obszarze?
 
 
© sci - Fotolia.comAż 85 procent sześciolatków ma próchnicę, a 18 procent rodziców nie chodzi ze swoimi dziećmi do dentysty. Okazuje się, że zęby polskich dzieci są jednymi z najbardziej zaniedbanych w Europie. Wpływ na tę sytuację mają często złe doświadczenia opiekunów związane z wizytami u stomatologa.
 
 
fot. Nastolatki a dietaSposób odżywiania nastolatków jest bezpośrednio powiązany z tempem procesu dojrzewania. Okazuje się, że dziewczynki, które mają nadwagę mogą wcześniej dojrzewać, a niedowaga może wpływać na opóźnienia tego procesu. Jak dieta nastolatka wpływa na proces dojrzewania?
 
 
fot. Ślub jesieniąSezon ślubny trwa zwyczajowo od maja do września. Organizacja ślubu i wesela w październiku, gdy za oknami pogoda nie sprzyja, może stanowić spore wyzwanie. Motyw jesieni warto jednak wykorzystać w uroczystości - "złota polska jesień" jest bowiem pełna uroku.
 
 
fot. Holle.plAż 40 procent maluszków w pierwszych trzech miesiącach życia zmaga się z kolką, czyli nagłym skurczem jelit. Jej objawami są podciągnięte w stronę brzuszka nóżki, widoczny niepokój dziecka i przenikliwy, przejmujący płacz. Chociaż kolka nie jest groźna dla zdrowia maluszków, to jednak te dolegliwości i nie pozostawia negatywnych skutków, to jednak spędza sen z powiek całej rodzinie.
 
 
© Tatyana Gladskih - Fotolia.comPrawie 94 procent Polaków uważa, że wprowadzenie do sklepików szkolnych zdrowej żywności jest dobrym pomysłem, zaś 85 procent jest zadania, że to krok ku zdrowym nawykom żywieniowym u najmłodszych – wynika z badań Mixit.pl. Aby jednak porzucić niewłaściwy sposób żywienia, edukację należy zacząć od dorosłych.
 
 
fot. Okulary_dzieciWłaśnie dowiedziałaś się, że Twoje dziecko będzie musiało nosić okulary i ta diagnoza Cię przeraża? Wcale nie musi tak być. Wcześnie wykryta wada wzroku i odpowiednio dobrane okulary dla malca to poprawa komfortu życia. Na co zwrócić uwagę przy doborze okularów dziecięcych.
 
 
fot. Żyj smacznie i zdrowo_logo14 września wystartowała kolejna edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” adresowanego do młodzieży w całej Polsce. Celem akcji jest zapoznanie gimnazjalistów z zasadami racjonalnego odżywiania. W poprzednich edycjach wzięło w niej udział ponad 11 tysięcy szkół w Polsce.
 
 
© Valua Vitaly - Fotolia.comCesarskie cięcie jest zabiegiem, w czasie którego wydobywa się noworodka z macicy kobiety. Po tej operacji pozostaje na brzuchu spora blizna. Czasem zdarza się, że kobieta odczuwa dolegliwości z nią związane. Ból wówczas utrudnia codzienne funkcjonowanie młodej mamy. Co zrobić w takiej sytuacji?
 
 
fot. Ślub w plenerzeW marcu 2015 roku weszła w życie ustawa Prawo o aktach stanu cywilnego, która przewiduje możliwość udzielania ślubu cywilnego poza urzędem. Wraz z tą zmianą przepisów wzrosło również zainteresowanie organizacją ślubnej uroczystości w plenerze. Co trzeba wiedzieć, decydując się na ślub plenerowy?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »