kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Jak być rodzicem na miarę XXI wieku?
2014/6/21 14:50:00

Coraz chętniej i częściej korzystamy z technologii mobilnych. Dostrzegamy korzyści płynące z ich obecności – aplikacje tego typu pozwalają znacznie ułatwić życie i oszczędzić czas. Dla każdego rodzica mogą stać się bardzo przydatnym narzędziem, pomagającym na efektywne łączenie życia prywatnego z zawodowym? Jak być Super Rodzicem na miarę XXI wieku?

Nowe technologie to nieskończone możliwości komunikacyjne i organizacyjne. Dzięki milionom spersonalizowanych funkcji stają się niewidocznym asystentem, który stanowi wsparcie w niemal każdej sferze życie. Zaplanuje rozkład dnia, przypomni o spotkaniu, powiadomi o najnowszej ocenie dziecka i ostrzeże przed ulicznymi korkami. Jak aplikacje mobilne i usługi dostępne online mogą pomóc efektywnie łączyć życie prywatne z zawodowym? Przeczytaj pięć krótkich rad, dzięki którym poczujesz się jak Super Rodzic na miarę XXI wieku.

Planuj z wyprzedzeniem

Często to nie tylko nadmiar obowiązków, a brak odpowiedniej organizacji czasu jest przyczyną ciągłego przekraczania „deadlineów”, spóźnień i zmęczenia. Nowoczesne urządzenia mobilne znacznie wykraczają poza zwykły telefon służący do dzwonienia i odbierania sms-ów. Dzięki dostępnym na rynku aplikacjom, można przekształcić je w prawdziwe „centrum dowodzenia”, które połączy w sobie funkcje organizacyjne i logistyczne. W profesjonalnych planerach z łatwością uzupełnisz wszystkie obowiązki, ustalisz priorytet działań i zaplanujesz drogę, która efektywnie poprowadzi Cię przez cały dzień.

Nie bój się nowości

fot. aplikacja mobilna e-DziennikUsługi online wkraczają coraz śmielej w życie codzienne. Pozwalają one znacznie oszczędzić czas i wyzwolić się od czynności, które, choć niezbędne, są żmudne i męczące. Dotychczas kupowanie w sieci ograniczało się głównie do rezerwacji biletów przez Internet i okazjonalnych nabytków książek na portalach aukcyjnych. Tymczasem wiele hipermarketów oferuje klientom usługę zakupów online z dostawą do domu. W ostatniej chwili okazało się, że zabrakło mleka lub orientalnej przyprawy do misternie przygotowywanego dania? Mozolne wędrówki wśród sklepowych półek i dźwiganie kilogramów przez kilka pięter mogą z łatwością zostać zastąpione kilkoma kliknięciami myszy w domowym zaciszu, a świeże zakupy znajdą się w lodówce już po godzinie. Wybór najlepszej oferty zapewnią internetowe porównywarki cen, które stale monitorują ofertę wielu sklepów i po wyborze najodpowiedniejszego produktu, automatycznie przekierują do wybranej witryny.

Bądź w stałym kontakcie

Media społecznościowe to nowoczesny i niezawodny kanał komunikacji. Początkowo służące do utrzymywania kontaktu ze znajomymi, obecnie są ważnym narzędziem marketingowym i społecznym – znajdują zastosowanie również w edukacji. Coraz więcej szkół wybiera nowatorskie rozwiązania wykorzystujące komunikację online, takie jak e-Dziennik, które umożliwiają stałe monitorowanie szkolnej aktywności ucznia i kontakt z nauczycielem. - Nieprzerwany dostęp do informacji o sytuacji w szkole pozwala lepiej przygotować się do tzw. trudnych rozmów. Wspólna analiza faktów, próba kontroli emocji negatywnych, odpowiednia argumentacja, ale przede wszystkim pozwolenie dziecku na samodzielne wyciągnięcie wniosków i naprawienie błędu to ważny aspekt w procesie budowania dobrych relacji. Tak przygotowana konstruktywna krytyka może się bezpośrednio przekładać na lepszą atmosferę i budowanie poczucia bezpieczeństwa w domu rodzinnym oraz kształtowanie sprzyjających warunków w procesie edukacji dzieci i młodzieży – podkreśla dr Paweł Rasmus, opiekun merytoryczny raportu „Rodzic unplugged” analizującego kontakty między rodzicem a dzieckiem w dobie nowoczesnych technologii komunikacyjnych.

Zadbaj o swoje zdrowie

Zdrowe odżywianie i sport to podstawa, aby utrzymać właściwe tempo i energię podczas stresujących dni wymagających skupienia, zdecydowania i pewności siebie. Odpowiednią dawkę energii zapewni codzienna porcja witamin i minerałów oraz aktywność fizyczna, która podniesie poziom endorfin. Jak ułożyć zbilansowaną dietę i ułożyć plan treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb i stylu życia? Jeśli nie możesz pozwolić sobie na pomoc specjalistów, skorzystaj z profesjonalnych aplikacji, które wyliczą odpowiedni bilans kaloryczny, podliczą wartość energetyczną spożywanych posiłków i dzięki spersonalizowanym komunikatom zmotywują do zachowania diety i treningu. Aplikacje najczęściej można połączyć z portalami społecznościowymi, dzięki czemu możesz na bieżąco publikować informacje o kolejnych osiągnięciach sportowych i stale zwiększającej się liczbie przebiegniętych kilometrów.

Zachowaj równowagę


Technologie mobilne mogą znacznie ułatwić życie i oszczędzić czas, należy jednak zachować umiar w użyciu ich i traktować je jako narzędzia informacyjno-organizacyjne, które nie zastąpią prawdziwych relacji z bliskimi. – Współcześnie żyjemy szybciej, pełniej, a jedyne, co nas ogranicza, to własna wyobraźnia. Musimy zawsze pamiętać, że technologie mobilne i gadżety nie zastąpią prawdziwych, „offline-wych” relacji, zwłaszcza tych na płaszczyźnie rodzic – dziecko – podkreśla dr Paweł Rasmus. Aplikacje mobilne, smartfony i usługi online oferują niezwykłe użyteczne funkcje, które pomogą efektywnie zorganizować obowiązki oszczędzając czas i nerwy. Ważne jednak, aby pozyskane godziny poświęcić na relaks i budowanie relacji z najbliższymi – partnerem, dzieckiem i przyjaciółmi, ponieważ ostatecznie to właśnie oni stanowią prawdziwe oparcie.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: aplikacje mobilne, rodzice, smartfon, technologie mobilne


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»